Sejneńscy Piłsudczycy na Jasnej Górze

17 września 2024

W dniach 21-23 sierpnia 2024 r. delegacja Związku Piłsudczyków RP Okręg Ziemi Sejneńskiej uczestniczyła w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej na Jasną Górę przed obliczę Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego. Po głównych uroczystościach w  czasie wolnym płk Zw. Władysław Napiórkowski Kapelan ZPRP Okręgu Ziemi Sejneńskiej i gen. bryg. Zw. Jarosław Wojciechowicz Prezes Związku Piłsudczyków RP Okręg Ziemi Sejneńskiej odwiedziliśmy Ojca Eustachego Rakoczego wielkiego przyjaciela Miasta Sejny i Sejneńszczyzny, gdzie przekazaliśmy pozdrowienia i regionalne słodkości od Sejneńskich Piłsudczyków. O godzinie 21.00 pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, prowadzonym przez Naczelnego Kapelana ZPRP. Podczas Apelu, Prezes Zarządu Krajowego gen. Zw. Stanisław Władysław Śliwa odczytał „Akt Zawierzenia Piłsudczyków Matce Bożej”.

Związek Piłsudczyków RP Okręg Ziemi Sejneńskiej składa serdeczne podziękowania Panu Dorianowi Grzegorzowi Krause Burmistrzowi Miasta Sejny za udzieloną pomoc przy wyjeździe piłsudczyków na pielgrzymkę.